wtorek, 11 września 2012

Przepraszam ;) + Bogowie Egiptu + Kolekcja fimowa ♥

Hej xD
 
Chciałabym was bardzo przeprosić ze brak notek :/ Nie było ich ponieważ , miałam doła ponieważ zaczeła się szkoła :/ A potem byłam bardzo smutna bo 6 - ste klasy odeszły :/ Ale już sie pozbierałam i notki będą sie pojawiać :)
 
Napoczątek dwaj bogowie Egiptu :)

Musze się Wam pochwalić że w te wakacje byłam w Egipcie ;) W mieście turystycznym , mieliśmy tam znajomego Egipcjanina który opowiedzial mi co nieco o Egipcie i Bogach !
Informacje są od niego i z wikipedii;)


                                                            Anubis
 W Egipskiej mitologi Bóg o głowie szakala, kojarzony z mumifikacją  i życiem pozagrobowym. Anubis był kojarzony z mumifikacją i ochroną zmarłych w ich podróży do zaświatów.  Zwykle przedstawiano go jako człowieka z głową szakala lub szakala noszącego wstążkę i trzymającego cep w zgięciu jego tylnej nogi. W starożytnym Egipcie szakal był mocno związany z cmentarzami, ponieważ, odkrywał ludzkie ciała i je zjadał. . Charakterystyczny czarny kolor Anubisa "nie miał nic wspólnego z szakalem, lecz kolorem rozkładającego się ciała i czarną glebą doliny nilu, która symbolizowała odrodzenie' .

 
 
                                                               
                                                                 Horus

E
gipski Bóg nieba, opiekun monarchii egipskiej. Horus był utożsamiany z niebem, uważano więc, że zawierał w sobie słońce i księżyc. Słońce miało być jego prawym okiem, a księżyc lewym. Wędrowały one po niebie gdy Horus unosił się i latał. Dlatego też bóg był nazywany Harmerty – 'Horus dwojgu oczu'. Fakt, że księżyc nie był tak jasny jak słońce wyjaśniano poprzez opowieść o walce Horusa (prawowitego następcy tronu po Ozyrysie) z Setem. Był też bardzo opieuńczym Bogiem który patrzyl z nieba na wszystkich i otaczal ich opieką . Dlatego Oko Horusa jest symbolem bezpieczenstwa Egiptu :)


 
 


Jak zauważyliście prawdziwe oko Horusa wyglada inaczej niz te z serialu tda :)


                               To teraz kolekcja filmowa :)

Cz. 1
 
 
 
 Płyta w H2O
 
 Cz. 2

 Cz. 3
 
 
 
 
 
 

Mam tylko cz. 1 i 3 ;/
                


Narazie to na tyle , prosze komentujcie ♥

4 komentarze  = nowa notka


Bay,
Amber


 
 

2 komentarze:

  1. Hej to ja bradkavanagh987.pinger.pl fajny blog niezły a w płycie h2o ile jest odcinków napisz mi na bloga plis super blog ;))) i notki :D :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Napisze ci tu i u cb na tej płycie są 2 pierwsze odcinki 1 sezonu :)

    OdpowiedzUsuń